fbpx

Badanie wzroku i okulary na koszt mojej spółki ltd?

utworzone przez Q&A (pytania i odpowiedzi)

Jestem dyrektorem brytyjskiej spółki ltd. Czy mogę wykonać badanie wzroku i/lub kupić okulary na spółkę ltd? Czy tego typu wydatki mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu?

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Health and Safety, bedąc dyrektorem możesz wykonać na koszt spółki ltd badanie wzroku. Spółka powinna nawet opłacić Twoje badanie, jeżeli wykonujesz pracę przy komputerze minimum 1 godzinę dziennie.

Jeżeli w zaleceniach lekarza będzie jasna informacja, że okulary są do pracy przy komputerze, to wówczas Twoja spółka ltd może pokryć nie tylko koszt badania, ale również i okularów uznając te wydatki jako koszty uzyskania przychodu.

Warunek jest jeden – okulary będą używane do pracy przy komputerze wyłącznie w celach biznesowych, a nie prywatnych. W przeciwnym wypadku będzie do opłacenia podatek „benefit in kind”. Pamiętaj, że kupno okularów zawsze powinno być poprzedzone badaniem wzroku.

Jeżeli optyk/okulista zaleci Ci okulary do ogólnego użytku, to nie mogą one być opłacone przez spółkę i uznane za koszt uzyskania przychodu.

 

close

Prowadzisz spółkę Ltd?

Dowiedz się jak skutecznie oszczędzić na podatku.

  • angle-double-right
    Poznaj 23 najważniejsze koszty uzyskania przychodu w spółce ltd.
  • angle-double-right
    Ponad 30 stron niezwykle wartościowej wiedzy!
  • angle-double-right
    Otrzymuj również praktyczne porady, artykuły i najnowsze informacje dotyczące bezpiecznego prowadzenia spółki ltd.

Wypenij formularz i pobierz Poradnik