fbpx

Dlaczego potrzebny jest Ci coach lub doradca w rozwoju biznesu

utworzone przez Biznes i Marketing

Podczas współpracy z właścicielami firm czy to w zakresie sprawdzonych strategii biznesowo-marketingowych, rozwoju, marketingu online czy też zaangażowania zespołu spotykam się z wieloma błędnymi koncepcjami i mitami na temat konieczności i zasadności współpracy z coachem, które za chwile Ci pokażę.

Zanim jednak to zrobię chciałbym abyś wiedział, że współpraca z coachem czy ekspertem do spraw rozwoju biznesu może przynieść Ci niezwykle wiele korzyści w wszystkich obszarach biznesu. Wynika to nie tylko z moich doświadczeń ale również z badań prowadzonych w tym zakresie na całym świecie.

Wg. Fortune Magazine, Manchester Review i Business Wire, ROI (zwrot z inwestycji) w przypadku coachingu jest czesto nawet ponad 6 krotny.

Z badań przeprowadzonych przez Booz-Allen-Hamilton wynika, że współpraca z coachem przynosi zwrot z inwestycji na poziomie 689%

Firmy, które nie korzystają z takiego wsparcia rozwijają się wolniej i gorzej radzą sobie w dzisiejszej ekonomii. Czasami jedna idea lub koncepcja zaproponowana przez eksperta do spraw biznesu może zwiększyć Twój biznes nawet 100%.

Przejdźmy zatem do tego dlaczego przedsiębiorcy i biznesy pomimo ogromnych korzyści jakie mogą osiągnąć nie korzystają ze wsparcia coacha czy eksperta do spraw rozwoju biznesu.

MIT 1
Zbędny luksus

Podczas z rozmów z przedsiębiorcami przewija się pytanie „Czy potrzebny mi coach w biznesie?”, czy potrzebny mi ktoś z kim będę współpracować przez dłuższy czas aby osiągnąć długofalowe cele i rezultaty? Ale czy w ogóle powinieneś zadawać sobie takie właśnie pytanie?

Efektywni ludzie, którzy osiągają olbrzymie sukcesy mówią:

„Jeżeli ktoś faktycznie może pomóc mi wygrać i osiągnąć sukces szybciej niż mógłby zrobić to sam to zrobię wszystko aby z nim współpracować.”

Musisz uświadomić sobie, że dzisiejszy świat biznesu zmienia się bardzo szybko i staje się coraz bardziej konkurencyjny. Innowacje technologiczne stwarzają nowe możliwości i wymuszają zupełnie inne podejście do marketingu sprzedaży czy też strategii rozwoju biznesu. Firmy, które osiągają najlepsze rezultaty i potrafią rozwijać się w dzisiejszych trudnych ekonomicznie czasach zrozumiały, że biznes coach czy ekspert od rozwoju biznesu nie jest zbędnym luksusem ale absolutną koniecznością dla Ciebie i Twojej firmy.

To nie tylko Twoja szansa na dobra inwestycję i zwiększenie zysków ale również na zabezpieczenie się przed niespodziewanym upadkiem.

 

MIT2
„Sam wiem jak prowadzić swój biznes i osiągać rezultaty.”

Bardzo możliwe, że znasz się na tym świetnie i bardzo dobrze prowadzisz swój binzes. Osiągasz dzięki temu określony poziomy zysków i wydajności.

A co jeśli otrzymałbyś wsparcie kogoś kto posiada wiedzę i doświadczenie innych firm z różnych branż i za pomocą jednej tylko strategii pomóc Ci wynieść Twój binzes na zupełni inny poziom? Czy nie chciałbyś poznać sprawdzonych metod i sposobów na to jak inni osiągnęli sukces i jak Ty możesz wykorzystać to w swojej firmie?

Pamiętaj, że prowadząc swój biznes jest niezwykle ciężko być w stosunku do siebie obiektywnym. Coach lub ekspert może pomóc Ci spojrzeć na Twój biznes z zupełnie innej perspektywy. Pokaże Ci rzeczy których mogłeś wcześniej nie zauważać ale również zawsze powie Ci prawdę nawet jeżeli nie jest ona dla Ciebie wygodna i nie koniecznie chciałbyś ją usłyszeć.

Bardzo często coach potrafi również odnaleźć słabe punkty w Twoim biznesie, których możesz nie zauważać szczególnie wtedy kiedy wszystko układa się dobrze. Te słabe punkty mogą być jednak ogromnym problemem kiedy wydajność zacznie spadać. Wsparcie osoby z zewnątrz zawsze jest najlepszym tak zwanym reality check dla Ciebie i Twojej firmy. Zastosowane odpowiednio wcześniej może uratować Twoja firmę przed problemami w przyszłości.

 

MIT3
„Nie mam na to czasu”

To jeden z argumentów przedstawianych przez przedsiębiorców podczas podejmowania decyzji o skorzystaniu ze wsparcia eskperta do spraw rozwoju biznesu.

„Wiem, że jest mi on potrzebny ale przecież nie mam tyle czasu żeby poświecić jeszcze kilka godzin miesięcznie na spotkania z ekspertem.”

To niestety jeden z najważniejszych problemów przedsiębiorców, który hamuje rozwój ich biznesu. Większość z nich jest tak zajęta pracą „w biznesie”, że nie znajduje w ogóle czasu na pracę „nad biznesem” czy to samemu czy też przy wsparciu coacha i eksperta do spraw rozwoju firmy.

Zobacz, przykładowo właścicielki salonów urody i SPA to w większości niezwykle przedsiębiorcze i odważne kobiety, które ukończyły specjalistyczne szkoły i kursy, dzięki którym potrafią wykonywać usługi na najwyższym poziomie. Niestety większość z nich nie znajduje czasu na to żeby pracować nad biznesem i poświęcić czas na planowanie strategiczne, marketing, strategie rozwoju i sprzedaży czy też budowanie zespołu. I tak jest w większości firm. Zamiast pracować strategicznie i efektywnie rozwijając swój biznes przedsiębiorcy pracują ciężej i więcej.

Pozostając przy temacie salonów urody. Właścicielka zazwyczaj ma zapełniony grafik klientek od rana do wieczora przez 6 dni w tygodniu i nie ma nawet czasu pomyśleć jak można rozwinąć biznes, pracować mniej i zarabiać więcej. Nie wspominam już tutaj nawet o czasie dla rodziny i przyjaciół.

Znam też wielu przedsiębiorców dla których czas na pracę nad biznesem jest jednym z najważniejszych punktów w ich planie tygodniowym i nie ma dla nich ważniejszych aktywności niż regularne planowanie, ulepszanie i udoskonalanie sposobów na rozwój firmy. Dzięki takiemu podejściu są w stanie rozwijać się szybciej niż konkurencja i osiągać fantastyczne rezultaty, mają więcej czasu dla siebie i nie pracują tak ciężko w biznesie.

Pamiętaj zawsze będziesz mieć czasu na rzeczy, na które zaplanujesz, że chcesz mieć ten czas i zarezerwujesz go w swoim kalendarzu.

 

MIT 4
„Prowadzę biznes tyle lat, że wszystkiego już się nauczyłem”

Tak jak wspominałem wcześniej dzisiejszy świat zmienia się bardzo szybko i jeżeli tak mówisz to albo jesteś geniuszem albo kompletnie nie zależy Ci na rozwoju Twojego biznesu. Czy nie myślałeś, że może to być bardzo ryzykowne podejście?

Metody i strategie, które poznałeś przez lata mogą w jednej chwili przestać być efektywne, a Ty możesz w przeciągu nawet kilku chwili stracić nawet znaczną część rynku na rzecz Twojej konkurencji. Jeżeli uważasz, że nie musisz się uczyć, podnosić swoich umiejętności i poznawać nowych sposobów i strategii na rozwój swojego biznesu, możesz w pewnym momencie zostać bez biznesu jak i bez umiejętności pozwalających Ci zacząć w dzisiejszej ekonomii od nowa.

Najbardziej znani ludzie na świecie pracujący w różnych branżach korzystają z pomocy ekspertów, coachów i mentorów. Osób, które przychodzą do firmy z zewnątrz i potrafią spojrzeć na biznes z zupełnie innej perspektywy. Potrafią wskazać drogę i zmotywować do dalszego działania.

Steve Jobs założyciel Apple współpracował z Billem Campbellem , Jodi Foster uczyła się od Roberta De Niro, a Andy Murray współpracował z Ivanem Lendlem. Takich przykładów jest mnóstwo, ale osiągający sukcesy ludzie nie korzystają z pomocy innych osób takich jak coach dlatego że jest to fajne czy modne ale dlatego, ze przynosi to realne rezultaty, zwroty z inwestycji i sukcesy.

 

Czy jesteś jedną z osób, która nie skorzystała jeszcze z pomocy coacha z powyższych lub innych powodów? Zastanów się, co znaczyłoby to dla Ciebie i Twojego biznesu gdybyś mógł przenieść się z punktu A w którym jesteś do punktu B w którym chcesz być osiągająca zaplanowane cele dużo szybciej niż możesz to sobie wyobrazić?

Jeżeli znalazłeś się w punkcie w którym nie wiesz jak ruszyć dalej i rozwinąć swój biznes, masz problem w którymś z obszarów swojego biznesu, brakuje Ci motywcji, zaangażowania wśród Twoich zespołów lub chcesz szybciej osiągnąć zaplanowane cele, pomoc coacha czy tez eksperta do spraw rozwoju biznesu może być dla Ciebie niezwykle cenna.

 

Od ponad 12 lat zajmuję się biznesem, marketingiem i jako coach, konsultant oraz ekspert do spraw rozwoju i biznesu pomagam firmom oraz przedsiębiorcom zwiększać zyski i osiągać zaplanowane cele. Działam również aktywnie jako Business Mentor w regionalnym programie Shefifled City Region Mentoring Programme obejmującym 9 miast w Wielkiej Brytanii.

Jeżeli chciałbyś porozmawiac o swoim binzesie, masz problem którego nie potrafisz rozwiązać lub zwyczajnie chcesz poznać opinię doświadczonej osoby na temat Twojej kolejnej decyzji biznesowej skontaktuj się z nami i umów na konsultację.

 

 

close

Prowadzisz spółkę Ltd?

Dowiedz się jak skutecznie oszczędzić na podatku.

  • angle-double-right
    Poznaj 23 najważniejsze koszty uzyskania przychodu w spółce ltd.
  • angle-double-right
    Ponad 30 stron niezwykle wartościowej wiedzy!
  • angle-double-right
    Otrzymuj również praktyczne porady, artykuły i najnowsze informacje dotyczące bezpiecznego prowadzenia spółki ltd.

Wypenij formularz i pobierz Poradnik