fbpx

eBay / Amazon – jaka stawka podatku VAT przy rejestracji dobrowolnej?

utworzone przez Q&A (pytania i odpowiedzi)

Moja spółka ltd jest zarejestrowana do VAT w UK. Sprzedaję kosmetyki na eBay oraz przez własny sklep internetowy. Moi klienci to osoby indywidualne (B2C) nie tylko z UK, ale również z innych krajów, w tym Francji. Wysyłka kosmetyków odbywa się z UK.

Pomimo że nie przekroczyłam limitu sprzedaży wysyłkowej, dokonałam rejestracji do VAT we Francji, dobrowolnie. Czy w momencie, kiedy mam na eBay lub w moim sklepie internetowym zamówienie od klienta francuskiego i wysyłam zamówiony towar do Francji, to powinnam naliczyć brytyjską stawkę podatku VAT, czy francuską?

Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się w dokumencie Vat Notice 725 “The single market”.

Zgodnie z informacjami zawartymi w sekcji 6.10 w sytuacji takiej, jaka ma miejsce u Ciebie – jeżeli jesteś zarejestrowana do VAT w UK i dokonałaś dobrowolnej rejestracji do VAT we Francji, to wysyłając towar do klientów we Francji (B2C) powinnaś naliczać francuską stawkę podatku VAT.

Więcej na temat VAT dla firm eCommerce eBay oraz Amazon znajdziesz w artykule: Podatek VAT dla spółek ltd e-commerce, sprzedających przez Amazon FBA oraz eBay w Europie – niechciana prawda!

close

Prowadzisz spółkę Ltd?

Dowiedz się jak skutecznie oszczędzić na podatku.

  • angle-double-right
    Poznaj 23 najważniejsze koszty uzyskania przychodu w spółce ltd.
  • angle-double-right
    Ponad 30 stron niezwykle wartościowej wiedzy!
  • angle-double-right
    Otrzymuj również praktyczne porady, artykuły i najnowsze informacje dotyczące bezpiecznego prowadzenia spółki ltd.

Wypenij formularz i pobierz Poradnik