fbpx

Q&A Styczeń / Luty – pytania i odpowiedzi miesiąca

utworzone przez Q&A (pytania miesiąca)

Pytanie 1

Hej, czytam wasze artykuły i widzę, że dobrze znacie temat Amazon FBA i mogę liczyć na waszą pomoc. Otóż chce rozpocząć biznes na Amazon FBA na rynku amerykańskim i już na początku widzę, że nie jest to proste, więc mam kilka pytań.

Czy zakładając jednoosobowa działalność gospodarczą w Polsce, od razu muszę wejść na VAT?

Kolejne pytanie, załóżmy, że prowadzę już sprzedaż na Amazonie, skąd mam wiedzieć ile podatku mam doliczyć przy sprzedaży produktu skoro w każdym stanie jest inny? Wysokość sales tax jest uzależniona od tego, skąd wysyłany jest mój towar czy od tego, w jakim stanie mieszka osoba, która kupuje produkt?

Rzeczywiście wejście na rynek Amerykański, pomimo iż wydaje się proste, to wiąże się z szeregiem obowiązków sprawozdawczo-podatkowych. Taka decyzja zwsze powinna być dobrze przemyślana, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Oczywiście, możesz sprzedawać w ramach jednoosobowej polskiej działalności gospodarczej na Amazon USA z wykorzystaniem usługi fulfillment, czyli FBA. Nie musisz też rejestrować się…

Czytaj dalej >>

 

Pytanie 2

Czy wydatki związane z otwarciem spółki ltd mogę wliczyć sobie w koszty spółki, żeby zapłacić mniejszy podatek? Wiadomo przecież, że np. doradztwo i otwarcie spółki ltd kosztuje i musiałem zapłacić za to ze swoich prywatnych pieniędzy. Czasami trzeba też ponieść jakieś inne koszty, zanim jeszcze spółka będzie zarejestrowana np. druk. Jak to jest w praktyce z odpisami?

Otwierając swoją spółkę limited, zanim zostanie ona zawiązana, zarejestrowana w Companies House i rozpocznie działalność biznesową, często będziesz musiał ponieść koszty z własnej kieszeni…

Czytaj dalej >>

 

Pytanie 3

Cześć, chciałbym zacząć sprzedawać przez Amazon w modelu FBA. Myślę, że na początek Europa będzie dla mnie łatwiejsza niż USA, ale obawiam się VAT.

Na początku moja sprzedaż nie będzie jeszcze wystarczająco duża, aby ponosić koszty rejestracji i rozliczeń VAT. Dodatkowo moje produkty będą mniej konkurencyjne, jeżeli będę na VAT. Czy brytyjska spółka ltd byłaby lepszym rozwiązaniem niż polska działalność.

 Jeżeli dopiero rozpoczynasz działalność eCommerce i nie masz potwierdzonej sprzedaży swoich produktów, to rzeczywiście w niektórych przypadkach może być łatwiej zacząć od jednego rynku europejskiego i rozwinąć sprzedaż na kolejne kraje Europy. Następnie możesz zaplanować ekspansję na USA i …

Czytaj dalej >>

close

Prowadzisz spółkę Ltd?

Dowiedz się jak skutecznie oszczędzić na podatku.

  • angle-double-right
    Poznaj 23 najważniejsze koszty uzyskania przychodu w spółce ltd.
  • angle-double-right
    Ponad 30 stron niezwykle wartościowej wiedzy!
  • angle-double-right
    Otrzymuj również praktyczne porady, artykuły i najnowsze informacje dotyczące bezpiecznego prowadzenia spółki ltd.

Wypenij formularz i pobierz Poradnik