fbpx

USA – zmiany w częstotliwości raportowania sales tax. Urzędy wysyłają ostrzeżenia.

utworzone przez Amazon FBA, eCommerce

Jeżeli sprzedajesz w USA, czy to przez marketplace typu Amazon/eBay, swój własny sklep czy też oferujesz usługi, powinieneś wiedzieć, że wiele stanów rozpoczęło wysyłanie ostrzeżeń do swoich podatników na temat częstotliwości raportowania podatku sales tax w kolejnym roku.

Dlaczego miałbyś otrzymać ostrzeżenie dotyczące zmiany częstotliwości raportowania? Jest to związane z tym, że każdy ze stanów wyznacza inną częstotliwość składania deklaracji sales tax, która jest uzależniona od wielkości sprzedaży czy wysokości należności podatkowych.

Jak to w stanach, żeby było ciekawie, każdy stan posiada swoje własne limity. Co nie zmienia też faktu, że nie zawsze urzędnicy się do nich stosują i potrafią wydawać własne decyzje na podstawie posiadanych informacji.

Dlatego, jeżeli Twoja sprzedaż wzrosła możesz otrzymać ostrzeżenie, o zwiększeniu częstotliwości raportowania sales tax.

 

Analogicznie przy zmniejszeniu się Twojej sprzedaży stan może również wyznaczyć Ci składanie deklaracji rzadziej.

Jeżeli otrzymasz tego rodzaju korespondencję, koniecznie przekaż ją swojej firmie księgowej, aby zmniejszyć swoje obowiązki sprawozdawcze i koszty lub dopełnić nowych obowiązków, a tym samym nie narobić sobie zaległości sprawozdawczo-podatkowych.

I o ile stany wysyłają do podatników ostrzeżenia dotyczące częstotliwości składania deklaracji sales taxowych, to nie zapominaj o limitach związanych z innymi podatkami, które mogą się pojawić. W takiej kontroli powinien pomagać Ci Twój księgowy, który zna regulacje i przepisy stanowe.

Oczywiście, jeżeli Twoja firma nie jest zarejestrowana w poszczególnych stanach, to takiego ostrzeżenia nie otrzymasz. Natomiast jeżeli posiadasz obowiązek np. sales tax, czy to jedynie sprawozdawczy, czy sprawozdawczo-podatkowy, a nie zarejestrowałeś się w danym stanie i nie dopełniasz swoich obowiązków, to możesz otrzymać wezwanie do audytu.

I o ile stany nie prowadzą intensywnej kampanii ścigania przedsiębiorców, to w przypadku wystąpienia przez stan o audyt konsekwencje mogą być dużo bardziej srogie niż zgłoszenie się dobrowolnie, nawet jeżeli rejestracja jest spóźniona, a Ty posiadasz zaległości podatkowe.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w kompleksowej obsłudze Twojej firmy eCommerce w USA (zarówno na poziomie federalnym, jak i stanowym), w ATB Consulting możemy Ci pomóc. Obsługujemy wielu klientów sprzedających przez kanały sprzedaży takie jak marketplacey (Amazon, eBay etc.), własne sklepy oparte o platformy typu Shopify, rozwiązanie opensourceowe (WordPress WooCommerce, Magento etc.) czy autorskie rozwiązania eCommerce. Skontaktuj się z nami i opisz swoją sytuację, ocenimy czy i w jakim zakresie będziemy mogli Ci pomóc.

close

Prowadzisz spółkę Ltd?

Dowiedz się jak skutecznie oszczędzić na podatku.

  • angle-double-right
    Poznaj 23 najważniejsze koszty uzyskania przychodu w spółce ltd.
  • angle-double-right
    Ponad 30 stron niezwykle wartościowej wiedzy!
  • angle-double-right
    Otrzymuj również praktyczne porady, artykuły i najnowsze informacje dotyczące bezpiecznego prowadzenia spółki ltd.

Wypenij formularz i pobierz Poradnik