fbpx

Usługi i cennik

W ATB Consulting realizujemy szereg usług, które umożliwią Ci bezpieczne prowadzenie i rozliczenie spółki limited w UK i na świecie.

Posiadamy również bogate doświadczenie, ekspercką wiedzę i specjalizujemy się w profesjonalnym rozliczaniu sprzedaży eCommerce (Amazon FBA, eBay, onBuy, własne sklepy) na rynkach europejskich i Ameryki Północnej (USA, Kanada) – zarówno brytyjskich spółek ltd, amerykańskich llc, jak i polskich firm.

Możemy zapewnić Ci kompleksowe wsparcie i nie twierdzimy, że zawsze wszystko wiemy najlepiej. Dlatego też, kiedy jest to niezbędne, współpracujemy z certyfikowanymi doradcami podatkowymi i kancelariami prawnymi specjalizującymi się prawie podatkowym i spółkowym nie tylko w UK, ale również w innych krajach, uwzględniając USA, Kanadę i Polskę.

Wyznajemy zasadę, że obowiązki rozliczeniowe, podatkowe i sprawozdawcze powinny pochłaniać jak najmniejszą ilość Twojego czasu, tak abyś mógł skupić się na rozwoju swojego biznesu.

 

Zakres w jakim możemy Ci pomóc

 

Księgowość brytyjskich spółek limited

Kompleksowo rozliczymy zarówno sprzedaż w UK, jak i sprzedaż międzynarodową Twojej firmy.


Księgowość i rozliczenia dla Amazon FBA, eBay oraz sklepów eCommerce (brytyjskie spółki ltd, polskie spółki z o.o., polskie JDG, amerykańskie spółki llc)

Kompleksowo rozliczymy Twoją sprzedaż międzynarodową poprzez własny sklep online czy też marketplace typu Amazon FBA, eBay, OnBuy, Etsy itp.

 

Rozliczanie sprzedaży w USA

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w rozliczaniu sprzedaż w USA, jako jednego z rynków, na których prowadzisz biznes, możemy pomóc w dopełnieniu obowiązków rejestracyjnych, podatkowych i sprawozdawczych, zarówno w IRS, jak i we wszystkich urzędach poszczególnych stanów gdzie powstał nexus.

 

Rejestracja do PAYE i comiesięczny payroll

Jeżeli chcesz pobierać pensje dyrektorskie z Twojej spółki ltd, to musi ona zostać zarejestrowana do systemu PAYE, a Ty jako dyrektor musisz zostać wpisany na tak zwany payroll. Każdego miesiąca Twoje pensje będą raportowane do HMRC (brytyjski odpowiednik polskiego US), a Ty będziesz otrzymywał payslip, który jest dokumentem potwierdzającym otrzymywanie ze spółki wynagrodzeń.

 

Comiesięczny bookkeeping

Nie odkładamy rozliczeń i niezbędnych raportów spółki do ostatniej chwili, co mogłoby powodować kosztowne opóźnienia i nieprawidłowości w wynikach finansowych.
Dzięki temu, że prowadzimy księgowość regularnie, będziesz miał bieżący i klarowny obraz finansowej sytuacji Twojego biznesu oraz pewność, że Twoje obowiązki sprawozdawcze są realizowane terminowo.

 

VAT

Przy stałej współpracy regularnie kontrolujemy konieczność rejestracj Twojej firmy do VAT nie tylko w UK, ale również w innych krajach. Uwzględniamy zarówno Twoje obowiązki wynikające z limitów rejestracji VAT, jak i limitów międzynarodowej sprzedaży na odległość tak, aby zabezpieczyć Cię przed wysokimi karami za niedopełnienie obowiązków w tym zarkesie. Dokonamy rejestracji i złożymy terminowe rozliczenia VAT, również w innych krajach.

 

Zmiany w sytuacji spółki w Companies House

Wprowadzimy niezbędne zmiany w rejestrze Companies House takie jak zmiany udziałowców, składu zarządu, osoby sprawujące kontrolę nad spółką, aktualizacja danych osobowych, aktualizacja danych adresowych, zmiana nazwy spółki itp.

 

Wsparcie / Support

Będziesz miał z nami stały kontakt, bieżące wsparcie oraz doradztwo związane z kwestiami księgowymi Twojej spółki limited.

 

 

Konta bankowe w UK

Pomożemy i doradzimy w otwarciu kont biznesowych i osobistych w UK.
Dowiedz się więcej >>

 

Certyfikat Rezydencji Podatkowej spółki

Aktualny certyfikat dla Twojej spółki ltd jest niezbędny nie tylko na potrzeby podatku u źródła (np. kiedy sprzedajesz usługi kontrahentom z Polski), ale również dla umocnienia rezydencji podatkowej Twojego biznesu w UK, w szczególności, jeżeli jesteś rezydentem innego kraju (np. Polska).

 

Posiedzenia Zarządu i Zgromadzenia Wspólników

Niezbędne nie tylko w kwestiach rezydencyjnych, ale jako podstawowy obowiązek udziałowców i dyrektorów w prawidłowym prowadzeniu spółki. Pomożemy zorganizować spotkanie, przygotować rzetelną dokumentację, jak i potwierdzić przeprowadzenie procesu myślowego dotyczącego decyzji strategicznych w UK.
Dowiedz się więcej >>

 

Self Assessment dyrektora spółki ltd

Obowiązek sprawozdawczy dotyczący wszystkich dyrektorów obejmujących stanowiska w brytyjskich spółkach ltd bez względu na osiągane przychody. Pomożemy Ci z rejestracją w systemie Self Assessment, złożeniem zaległych oraz bieżących deklaracji jak i anulowaniem kar.
Dowiedz się więcej >>

 

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów, certyfikaty Apostille

Wykonamy dla Ciebie tłumaczenia przysięgłe dokumentów spółki, jak również pomożemy w uzyskaniu certyfikatu Apostille poświadczającego autentyczność poszczególnych dokumentów.

 

Udziały w spółkach limited

Emisja nowych udziałów, aporty, udziały bonusowe, nowe klasy, konwersje, podział lub konsolidacja, transfery, sprzedaż, wykupienie, redukcja lub podwyższenie kapitału. 

 

 

Rejestracja nowych spółek limited w UK

Zarejestrujemy dla Ciebie nową spółkę w ciągu 24-72h.
W ramach usługi:

  • sprawdzimy dostępność nazwy dla Twojej spółki,
  • zarejestrujemy Twoją spółkę,
  • otrzymasz model Articles of Assosiation (Umowę spółki),
  • otrzymasz Certificate of Incorporation (Certyfikat Inkorporacji spółki),
  • otrzymasz dokumentację pierwszego Posiedzenia Zarządu.

 

Adres rejestracyjny i biznesowy spółki limited

Każda spółka ltd musi posiadać adres rejestracyjny w UK. Obecnie oferujemy adresy w Londynie oraz w Leeds wraz z usługą skanowania korespondencji urzędowej i biznesowej.

 

Przeniesienie księgowości

Uważasz, że Twój obecny księgowy nie spełnia Twoich oczekiwań lub masz wątpliwości, czy rzetelnie zajmuje się rozliczeniami i obsługą Twojej spółki? Zapraszamy do współpracy. Jeżeli uznasz, że to my jesteśmy dla Ciebie odpowiednim partnerem, pomożemy Ci w przeniesieniu Twojej firmy pod naszą opiekę. Otrzymasz od nas wszystkie niezbędne informacje do tego, aby proces był łatwy i szybki. 

 

Konsultacje

Realizujemy konsultacje dla osób prowadzących działalność w UK lub planujących jej otwarcie, między innymi w zakresie:

  • Spółki w UK – rejestracja, prowadzenie,
  • Rezydencja podatkowa spółki i dyrektora,
  • VAT i podatki międzynarodowe,
  • Sprzedaż eCommerce (eBay UK, Amazon UK, EU, USA, obowiązki rejestracyjne, sprawozdawcze i podatkowe).

 

Cennik

Naszym celem jest rzetelna pomoc i indywidualne podejście w rozliczaniu i prowadzeniu Twojego biznesu. Nie praktykujemy masowego traktowania klienta, jako sposobu na szybkie generowanie zysków. Dlatego nie oferujemy cenników dla gotowych pakietów usług księgowych identycznych dla każdej firmy (Dowiedz się więcej na nasz temat >>).

W ramach współpracy oferujemy indywidualnie przygotowywane zestawy usług niezbędnych do rzetelnego i bezpiecznego prowadzenia firmy, dostosowane do rodzaju i specyfiki prowadzonego przez Ciebie biznesu, aktualnej sytuacji Twojej spółki oraz Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami >>
Opisz swoją sytuację oraz którymi usługami jesteś zainteresowany. Zaproponujemy najlepsze możliwe rozwiązanie.