fbpx

O nas

ATB Consulting powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony przedsiębiorców na rzetelne i uczciwe usługi księgowe oraz doradztwo zapewniające bezpieczne i zgodne z przepisami prowadzenie biznesu na rynkach międzynarodowych.

Początkowo tylko dla lokalnych spółek ltd w Wielkiej Brytanii.

Obecnie ATB Consulting, oprócz kompleksowej obsługi spółek ltd (w wielu popularnych branżach), jako jedna z niewielu firm specjalizuje się w doradztwie i rozliczeniach sprzedaży eCommerce na rynkach światowych takich jak USA, Canada oraz kraje EU.

Nie tylko dla brytyjskich Ltd oraz amerykańskich Llc.

Ale również dla przedsiębiorców sprzedających przez działalności i podmioty założone w innych krajach (w tym polskie spółki z oo, niemieckie gmbh, jednoosobowe działalności gospodarcze, etc.), ATB Consulting oferuje kompleksową obsługę i rozliczenia eCommerce rynków międzynarodowych przy ścisłej współpracy z ich działami księgowości lub lokalnymi biurami rachunkowymi.

Więcej o naszej specjalizacji w rozliczeniach międzynarodowej sprzedaży eCommerce ze sklepów online, marketplace typu amazon, eBay, Etsy czy platform sklepowych typu Shopify przeczytasz pod tym linkiem >>

Wiele firm przekonało się, że znalezienie profesjonalnej i rzetelnej firmy świadczącej usługi w oferowanym przez nas zakresie jest niezwykle trudno.

Klientom obiecuje się tak zwane „złote góry”, kompleksową obsługę, eksperckie wsparcie i rzetelne rozliczenia. W praktyce bywa jednak, że wygląda to niestety zupełnie inaczej.

Dlatego tak wielu przedsiębiorców (nie tylko z UK) ma problem z niekompetentnymi doradcami, brakiem informacji o obowiązkach spoczywających na dyrektorach, błędnymi rozliczeniami, opóźnieniami w składaniu dokumentów w urzędach na rynkach międzynarodowych, karami w USA, Polsce i w UK oraz niskiej jakości obsługą klienta, którego traktuje się jak paliwo do przysłowiowej maszynki do drukowania szybkich pieniędzy.

To niestety od wielu lat spotykana praktyka w wykonaniu ogromnej liczby firm doradczo-księgowych, które podejmują się obsługi firm, nie posiadając wystarczającej wiedzy, doświadczenia, specjalizacji czy zarezerwowanych zasobów do rzetelnej obsługi klienta. ATB Consulting powstał, aby to zmienić.

Nie bez powodu od wielu lat zgłaszają się do nas klienci nie tylko poszukujących pomocy w rozliczeniach na rynkach światowych, których biura rachunkowe nie posiadają w tym zakresie specjalizacji. Są również tacy, którzy w wyniku zaniedbań swoich obecnych księgowych popadli kłopoty z niepoprawnie wykonanymi rozliczeniami, zaniedbaniami sprawozdawczymi czy zaległościami w urzędach (o niektórych z nich nawet nie wiedzieli).

Wielu z nich udało nam się uratować z kłopotów, wyprowadzić zaległości i objąć stałą opieką zapewniając bezpieczeństwo rozliczeń oraz spokojny sen.

Tych, których specyfika biznesu i zakres realizowanej działaności nie mieściła się w zakresie oferowanych przez nas usług, musieliśmy przeprosić lub skierować do innych ekspertów. Niestety nie jesteśmy w stanie pomóc każdemu i dla bezpieczeństwa naszych klientów nie podejmujemy się realizacji, które nie mieszczą się w zakresie naszej specjalizacji.

Założycielem firmy jest Jacek Brzuz wieloletni przedsiębiorca i ekspert do spraw rozwoju biznesu w UK (więcej informacji na temat Jacka poniżej). Pomimo iż większość jego klientów to firmy brytyjskie, coraz więcej polskich przedsiębiorców zaczęło korzystać z jego pomocy.

W wyniku otrzymywania wielu zapytań oraz problemów przedstawianych przez przedsiębiorców prowadzących firmy na arenie międzynarodowej powstał pomysł na ATB.

Do zespołu dołączyła również Ania Truchel, doradca księgowo-biznesowy oraz praktyk księgowości dla spółek ltd ze specjalizacją w obszarze eCommerce (więcej na temat Ani poniżej).

Nie aspirujemy do rangi korporacyjnej kancelarii i dlatego nie jesteś dla nas kolejnym wpisem w komputerowej bazie danych oprogramowania CRM. Praktykujemy indywidualne i rzetelne podejście do klienta oraz dbanie przede wszystkim o dobro Twoje i Twojej firmy.

Naszym najważniejszym celem jest profesjonalne wykonywanie usług zgodnie z obowiązującymi przepisami i merytoryczne doradztwo w zakresie naszej specjalizacji. Tak, abyś jako nasz klient mógł bezpiecznie rozwijać swój biznes w UK, USA, EU i innych krajach.

Cały czas podnosimy kwalifikacje naszego zespołu i nie twierdzimy, że wszystko wiemy najlepiej. Przy obsłudze rynków międzynarodowych jest to praktycznie niemożliwe. Dlatego też ściśle współpracujemy z ekspertami, doradcami, kancelariami prawnymi czy też agencjami rządowymi w Wielkiej Brytanii, Polsce i na świecie.

Pomagamy zarówno firmom produkcyjnym, jak i mniejszym jednoosobowym przedsiębiorcom.

Nie promujemy jednak swoich usług najniższą na rynku ceną i nie możemy pomóc każdemu. Oferujemy rozsądnie ceny na poziomie rynkowym zoptymalizowane pod kątem maksymalnej jakości oferowanych usług i adekwatne do potrzeb naszych klientów.

Oznacza to, że jeżeli Twoim kryterium wyboru jest tylko i wyłącznie cena, to nasze usługi nie zawsze będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Natomiast jeżeli ważne są dla Ciebie: indywidualne podejście, rzetelność rozliczeń, uczciwość, bezpieczeństwo i minimalizacja ryzyka w przyszłości, to istnieje ogromna szansa, że uda nam się nawiązać długą i satysfakcjonującą dla Ciebie współpracę.

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z eksperckimi artykułami na naszym blogu.

Jacek Brzuz

Jacek Brzuz

Jacek obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Jako ekspert do spraw rozwoju biznesu pomaga firmom i przedsiębiorcom zwiększać biznes poprzez sprawdzone strategie biznesowe i marketingowe. Takie, które przynoszą oczekiwane rezultaty i zwroty z inwestycji (bez eksperymentów i zbędnych fajerwerków kosztem klientów).

W ciągu ponad dziesięciu lat miał pozytywny wpływ na setki małych i średnich biznesów w ramach prowadzonych szkoleń, consultingu i międzynarodowych wykładów. Aktywny przedsiębiorca i właściciel biznesów. Współpracował z Universal Music i założył start-up eCommerce zajmujący się dystrybucją muzyki cyfrowej.

Jako właściciel agencji digital (obecnie Brackets Agency) był zaangażowany w kampanie marketingowe dla firm takich jak Western Union, Mercedes, Ruukki, Hewlett-Packard i wielu innych znanych marek.

Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą biznesową z przedsiębiorcami wierząc, że każdy właściciel biznesu ma prawo poznać najlepsze sprawdzone strategie rozwoju i bezpiecznego prowadzenia firmy.

Pracuje również jako prywatny konsultant biznesowy i akredytowany mentor w Regionalnym Programie Mentoringowym Sheffield City Region Mentoring Programme obejmujacym 9 miast w Wielkiej Brytanii. Członek brytyjskich Izb Handlowych (British Chambers of Commerce) i organizacji networkingowych.

Jacek jest również pomysłodawcą i założycielem brytyjskiego serwisu SME Business Academy – Community of Experts for Small Businesses (Akademia Biznesu MSP – Społeczność Ekspertów dla Małych Biznesów).

 

Anna Truchel

Aktualnie obejmuje stanowisko dyrektora w ATB Consulting i wraz z zespołem sprawia, że prowadzenie biznesu w UK jest dla naszych klientów przyjemne i bezpieczne.

Ania od ponad 6 zajmuje się doradztwem księgowo-biznesowym w obszarze spółek ltd. Kompleksowo doradza jak prowadzić spółki ltd w Anglii, pomaga w kwestiach formalnych, szuka najkorzystniejszych dla klientów rozwiązań. Doradza m.in. w zakresie VAT, podatków i wynagrodzeń.

Od ponad 5 lat zajmuje się również bookkeepingiem i rozliczaniami spółek ltd. W szczególności e-Commerce w obszarze eBay, Amazon FBA oraz sklepów internetowych online z uwzględnieniem przeróżnych systemów płatności m.in. PayPal, Stripe, PayU, Amazon payments.

Ania jest także Certified Quickbooks ProAdvisor.

Ania w przeszłości wraz z zespołem prawno-księgowym asystowała przy tworzeniu zautomatyzowanego systemu obiegu dokumentów księgowych w marketplace zajmującym się internetową dystrybucją muzyki cyfrowej.

Od ponad 7 lat jest współwłaścicielem brytyjskiej spółki ltd. Doskonale zna aspekty praktyczne prowadzenia biznesu w UK ale również i w Polsce. Przez ponad 2 lata prowadziła w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą. Była też współzałożycielem i współwłaścicielem spółki z o.o., którą zarządzała przez kolejnych 6 lat.

Nie lubi stać w miejscu, stawia na ciągły rozwój. Obecnie jest również w trakcie potwierdzania swojej praktycznej wiedzy księgowej certyfikacją AAT. Kładzie duży nacisk na ciągłe poszerzanie wiedzy księgowej, m.in. z zakresu VATu międzynarodowego oraz księgowości dla spółek działających w obszarze e-commerce.

Quick Books Certified Pro Advisor Advanced