fbpx

O nas

ATB Consulting powstał w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie ze strony przedsiębiorców na rzetelne i uczciwe usługi oraz doradztwo związane z bezpiecznym prowadzeniem biznesu. Początkowo tylko w Wielkiej Brytanii, a obecnie również na świecie. Zarówno dla tych mieszkających Polsce, jak i tych przebywających na stałe na Wyspach.

Wielu właścicieli spółek ltd przekonało się, że znalezienie profesjonalnej firmy świadczącej usługi w tym zakresie jest niezwykle trudno.

Wielu klientom obiecuje się tak zwane „złote góry”, raj podatkowy i eksperckie wsparcie. W praktyce wygląda to niestety zupełnie inaczej. Dlatego tak wielu z polskich przedsiębiorców ma problem z niekompetentnymi doradcami, brakiem informacji o obowiązkach spoczywających na dyrektorach, błędnymi rozliczeniami, opóźnieniami w składaniu dokumentów w urzędach, karami w Polsce i w UK oraz niskiej jakości obsługą klienta, którego traktuje się jak paliwo do przysłowiowej maszynki do drukowania szybkich pieniędzy.

To w zasadzie często spotykana praktyka w wykonaniu ogromnej liczby polskich przedsiębiorców świadczących w UK usługi doradczo-księgowe. Dlatego nadszedł czas, żeby to zmienić!

Założycielem ATB Consutling jest Jacek Brzuz wieloletni przedsiębiorca i ekspert do spraw rozwoju biznesu w UK (więcej informacji na temat Jacka poniżej). Jacek jest właścicielem kilku biznesów w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Pomimo iż większość jego klientów to firmy brytyjskie, coraz więcej polskich przedsiębiorców korzysta z jego pomocy.

W wyniku otrzymywania wielu zapytań oraz problemów przedstawianych przez polskich przedsiębiorców prowadzących spółki w UK powstał pomysł na ATB Consulting.

Do zespołu dołączyła również Anna Truchel, doradca księgowo-biznesowy oraz praktyk księgowości spółek ltd ze specjalizacją w obszarze e-commerce (więcej na temat Ani poniżej).

Naszą misją jest indywidualne i rzetelne podejście do klienta oraz dbanie przede wszystkim o dobro jego i jego firmy.

Naszym celem jest profesjonalne wykonywanie usług zgodnie z obowiązującymi przepisami i uczciwe doradztwo. Tak, aby klient mógł maksymalne bezpiecznie rozwijać swój biznes w UK i na świecie.

Cały czas podnosimy nasze kwalifikacje i nie twierdzimy, że wszystko wiemy najlepiej. Dlatego też w ramach niektórych usług ściśle współpracujemy z brytyjskimi certyfikowanymi księgowymi, doradcami, kancelariami prawnymi czy też agencjami rządowymi w Wielkiej Brytanii, Polsce i na świecie.

Pomagamy zarówno większym biznesom, jak i mniejszym jednoosobowym firmom.

Nie promujemy jednak swoich usług najniższą na rynku ceną i nie możemy pomóc każdemu. Oferujemy rozsądnie i przystępne ceny na poziomie rynkowym zoptymalizowane pod kątem maksymalnej jakości oferowanych usług i adekwatne do potrzeb naszych klientów. Oznacza to, że jeżeli Twoim kryterium wyboru jest tylko i wyłącznie cena to nasze usługi nie zawsze będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Uważamy jednak, że jeżeli ze względów finansowych nie jesteś w stanie nawiązać współpracy z firmą, która faktycznie profesjonalnie obsłuży Twój biznes w UK to możliwe, że powinieneś rozważyć inną formę prowadzenia działalności niż spółka ltd w Wielkiej Brytanii.

Natomiast jeżeli ważne są dla Ciebie: indywidualne podejście do klienta, rzetelność, uczciwość, bezpieczeństwo i minimalizacja ryzyka w przyszłości to z pewnością uda nam się nawiązać długa i satysfakcjonująca dla Ciebie współpracę.

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z eksperckimi artykułami na naszym blogu.

Jacek Brzuz

Jacek Brzuz

Jacek obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Jako ekspert do spraw rozwoju biznesu pomaga firmom i przedsiębiorcom zwiększać biznes poprzez sprawdzone strategie biznesowe i marketingowe. Takie, które przynoszą oczekiwane rezultaty i zwroty z inwestycji (bez eksperymentów i zbędnych fajerwerków kosztem klientów).

W ciągu ponad dziesięciu lat miał pozytywny wpływ na setki małych i średnich biznesów w ramach prowadzonych szkoleń, consultingu i międzynarodowych wykładów. Aktywny przedsiębiorca i właściciel biznesów. Współpracował z Universal Music i założył start-up zajmujący się dystrybucją muzyki cyfrowej.

Jako właściciel agencji digital (obecnie Brackets Agency) był zaangażowany w kampanie marketingowe dla firm takich jak Western Union, Mercedes, Ruukki, Hewlett-Packard i wielu innych znanych marek.

Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą biznesową z przedsiębiorcami wierząc, że każdy właściciel biznesu ma prawo poznać najlepsze sprawdzone strategie rozwoju i bezpiecznego prowadzenia firmy.

Pracuje również jako prywatny konsultant biznesowy i akredytowany mentor w Regionalnym Programie Mentoringowym Sheffield City Region Mentoring Programme obejmujacym 9 miast w Wielkiej Brytanii. Członek brytyjskich Izb Handlowych (British Chambers of Commerce) i organizacji networkingowych.

Jacek jest również pomysłodawcą i założycielem brytyjskiego serwisu SME Business Academy – Community of Experts for Small Businesses (Akademia Biznesu MSP – Społeczność Ekspertów dla Małych Biznesów).

Anna Truchel

Aktualnie obejmuje stanowisko dyrektora w ATB Consulting i wraz z zespołem sprawia, że prowadzenie biznesu w UK jest dla naszych klientów przyjemne i bezpieczne.

Ania od blisko czterech lat zajmuje się doradztwem księgowo-biznesowym w obszarze spółek ltd. Kompleksowo doradza jak prowadzić spółki ltd w Anglii, pomaga w kwestiach formalnych, szuka najkorzystniejszych dla klientów rozwiązań. Doradza m.in. w zakresie VAT, podatków i wynagrodzeń.

Od ponad 3 lat zajmuje się również bookkeepingiem i rozliczaniami spółek ltd. W szczególności e-Commerce w obszarze eBay, Amazon FBA oraz sklepów internetowych online z uwzględnieniem przeróżnych systemów płatności m.in. PayPal, Stripe, PayU, Amazon payments.

Ania jest także Certified Quickbooks ProAdvisor.

Ania w przeszłości wraz z zespołem prawno-księgowym asystowała przy tworzeniu zautomatyzowanego systemu obiegu dokumentów księgowych w marketplace zajmującym się internetową dystrybucją muzyki cyfrowej.

Od ponad 5 lat jest współwłaścicielem brytyjskiej spółki ltd. Doskonale zna aspekty praktyczne prowadzenia biznesu w UK ale również i w Polsce. Przez ponad 2 lata prowadziła w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą. Była też współzałożycielem i współwłaścicielem spółki z o.o., którą zarządzała przez kolejnych 6 lat.

Nie lubi stać w miejscu, stawia na ciągły rozwój. Obecnie jest również w trakcie potwierdzania swojej praktycznej wiedzy księgowej certyfikacją AAT. Kładzie duży nacisk na ciągłe poszerzanie wiedzy księgowej, m.in. z zakresu VATu międzynarodowego oraz księgowości dla spółek działających w obszarze e-commerce.

Quick Books Certified Pro Advisor Advanced